Co kupić dziewczynie na święta?

Panowie muszą zdawać sobie sprawę, że pod choinkę nie trzeba wręczać kobietom drogich prezentów. Znacznie lepiej sprawdzą się produkty, które są praktyczne. Doskonałym przykładem może być dobra książka skierowana do przedstawicielki płci pięknej. Dziewczyna będzie mogła dzięki temu pochmurny i deszczowy dzień spędzić z najnowszą pozycją swojej ulubionej autorki. Jaki prezent dla dziewczyny na swieta najlepiej się sprawdzi?

“Krystyna córka Lavransa”, Sigrid Undset

W najprostszym możliwym ujęciu książka porusza poszczególne etapy z życia Krystyny w XIV-wiecznej Norwegii. Jest to doskonała opowieść nie tylko o polityce i honorze, ale również zdradzie i miłości. Należy mieć świadomość, że w tych czasach religia wraz z kościołem odgrywały ogromną rolę. Z kolei różnego rodzaju rozgrywki, których celem była władza, pochłaniały bardzo dużą liczbę ofiar. Pozycja jest także przepiękną historią miłosną Krystyny. Główna bohaterka przeżywała mnóstwo dramatów. Walczyła nawet o swoje wybory na przekór wszystkim konwenansom. Warto wiedzieć, ze była świadoma tego, jaką cenę będzie musiała później za to zapłacić. 

“Sońka”, Ignacy Karpowicz

“Sońka” to fantastyczna opowieść o wspaniałości ulotnych chwil życia, a także piekle wojny. Ignacy Karpowicz podjął decyzję o tym, aby historię miłosną przepełnić różnymi zmaganiami z okrutną rzeczywistością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Sońka w swoich wspomnieniach wracała do czasów, które wpłynęły na jej zmianę. 

“Szkoła żon”, Magdalena Witkiewicz

Główna bohaterka była bardzo zadowolona, ponieważ przed chwilą sfinalizowała rozwód. Los ponownie uśmiechnął się do głównej bohaterki, ponieważ na imprezie, na której opijała wspomnianą okazję, wygrała zaproszenie do luksusowego SPA – “Szkoła żon”. Warto wiedzieć, że to tajemnicze miejsce zmieni nie tylko Julię, ale również inne kobiety. 

“Coś pożyczonego”, Emily Griffin

Pozycja w największym możliwym skrócie opowiada o dwóch przyjaciółkach – Darcy oraz Rachel. Pierwsza z nich przebojowa, z kolei druga niezwykle spokojna. Należy zaznaczyć, ze ich przyjaźń jest niezwykle szczera. Punktem kulminacyjnym ich relacji okazał się moment, w którym jedna z przyjaciółek obudziła się obok narzeczonego przyjaciółki. 

Tagi: prezent dla dziewczyny na swieta, prezent, prezenty, święta, książka